Mikešky a Animefest 2014

Vloženo:12.5.2014 | Zobrazeno:2459x

S Mikeškami jsem letos opět vyrazila na nejlepší akci, kterou navštěvuji každoročně: Animefest 2014. Komu tohle jméno nic neříká, ať čte dál:-)

Největší festival mangy, anime a milovníků všeho japonského, který se u nás v České republice pořádá, se konal ve dnech 9.-11.5. 2014 na brněnském Výstavišti. Letos ho navštívilo přes tři tisíce lidí, mezi nimi tak tři čtvrtě nadšených cosplayerů (těch, kdo přišli v převleku za svou oblíbenou postavu). A protože Mikešky jsou také inspirované mým pobytem v Japonsku, nemohla jsem na takové akci chybět! Nadkolenky i ponožky s krajkou tu totiž vyloženě letí...

Animefest 2014 - den první

Letos jsem už věděla, do čeho jdu. A těšila jsem se moc. Celá akce je totiž perfektně připravená a přestože lidí je tu po tři dny několik tisíc, nepoznáte to (třeba ve srovnání s hudebními festivaly, kde máte okamžitě podestláno prázdnými kelímky od piva). Všechny návštěvníky spojuje společná vášeň pro anime, mangu, japonskou kulturu a cosplay, festival si v podstatě tvoří sami, a je to tedy na jejich přístupu opravdu hodně znát. Organizátorů z řad fanoušků je několik set a vše dělají dobrovolně, jen proto, že zkrátka chtějí, aby akce šlapala a vydařila se. Mě osobně fascinuje i přístup zdejších uklízeček a hlídačů, kteří si Animefest taky vyloženě užívají, komentují masky a zvědavě pokukují po zboží.

Kromě promítání filmů a nákupů u specializovaných stánků s japonskou tematikou tu můžete navštěvovat zajímavé přednášky, posedět v kavárně, kde vás obsluhují maidky, nebo si zahrát spoustu deskových her. Letos jste si taky mohli nechat namalovat svůj anime portrét.

No a co moje Mikešky? Letos jsem přijela dobře připravena - nadkolenek jsem našila přes šedesát párů, protože jsem nechtěla, aby se opakovalo totéž, co loni, kdy jsem musela zboží po nocích mezi jednotlivými dny došívat. Ale víte co? Stejně jsem zas v noci šila:-) Odhadnout, co poletí, se mi sice jakž takž podařilo, ale stejně mi některé připravené barvy nestačily. Zatímco loni se kupovalo vše "sladké" (třeba růžové nadkolenky jsem měla vyprodané okamžitě), letos dívky zaútočily na všechno černé, co se jim hodilo ke kostýmům - holt i tady panují trendy.

Animefest 2014 - den druhý

Druhý festivalový den jsem přišla s čerstvou náručí černých nadkolenek a ponožek a opět se po nich doslova zaprášilo. Moc mě potěšilo, že jsem již potkávala slečny oblečené v mikeškách, které si den před tím pořídily. Vždy, když se mi přijdou zákaznice ukázat, mám obrovskou radost. A nezapomněla jsem fotit! :-)

No posuďte sami, jak to slečnám neuvěřitelně sluší...

Animefest 2014

 

Radost jsem si udělala i já. Ve stánku vedle mě, kde prodejci z Německa nabízeli různé paruky, kloboučky a kočičí ouška s rolničkami, jsem si pořídila krásný slamák s ušima. Už teď se v něm vidím, jak se za mnou budou lidi v létě otáčet. Protože já ho nosit budu:-)

Animefest 2014 - den třetí

Třetí den mi vždycky připadá trochu smutný. Člověk si totiž na tu úžasnou přátelskou a takovou free atmosféru docela rychle zvykne a je mu líto, že už se chýlí ke konci. Dobrá nálada panuje stále, jen lidé jsou po třech nabitých dnech už trochu znavení a pomačkaní (festival běží non-stop, takže ti největší fandové a také organizátoři dvě noci nespí). Zboží na stáncích je probrané, všechno jídlo vyprodané, končí soutěže a prodejci začínají balit. Letos konec Animefestu oplakalo i počasí, které po dvou krásných slunečných dnech vyrukovalo s hustým deštěm a patnácti stupni. Žádnému cosplayerovi to ale nevadilo, beztak mnozí stále běhali po areálu polonazí a bosí!

Taky na Mikeškách jsme sbalili stánek a s téměř prázdným kufrem zamířili domů. Za rok zase a už teď se nemůžu dočkat! Možná bych si na příště taky mohla vymyslet nějaký kostým... :-)

Zpět
.