Mikešky na Animefestu 2013

Vloženo:12.5.2013 | Zobrazeno:1493x

Protože jsou Mikešky inspirovány japonskou módou, nesměly chybět na jedné z největších akcí všech "otaku", tedy milovníků japonských kreslených seriálů (anime), japonské zábavy, jídla a kultury vůbec.

Letos se Animefest konal na Brněnském výstavišti a trval tři dny. Stánek s Mikeškami byl připraven hned u vstupu.

Na Animefest jsem se moc těšila, ale zároveň jsem byla trochu nervózní. Proč? Protože jako neznalá poměrů jsem se obávala, že mě čekají tři dny ve společnosti "ulítlých bláznů" do japonské kultury, s nimiž jen těžko najdu společnou řeč. Musím ale říct, že jsem se neskutečně mýlila.

Perfektní organizace i atmosféra

Animefest byl jednou z nejlepších akcí, kterých jsem se kdy zúčastnila (s Mikeškami i bez). Všichni lidé byli moc milí, čišela z nich radost a optimismus, nadšení pro společnou věc, vášeň. Za celou dobu se neobjevil nikdo, kdo by měl chuť cokoli ničit nebo jinak škodit, jak je člověk zvyklý například z hudebních festivalů, kde když se sejde pár ožralců, je to o strach.

Tady však po ožralcích ani stopy, to mi věřte! Ba právě naopak. Z celkové atmosféry byla cítit sounáležitost, lidé se na sebe usmívali, těšili se z vlastních kostýmů a obdivovali kostýmy ostatních, smáli se, veselili, vzdělávali na přednáškách, sledovali filmy a videa, nakupovali suvenýry, pochutnávali si na japonské kuchyni.

A co těší mě, to byl samozřejmě velký zájem o moje Mikešky. Vůbec jsem netušila, jaké zboží půjde na odbyt, takže jsem měla od všeho něco. Zjistila jsem, že co letí, to jsou nadkolenky! A tak jsem z jejich nedostatku po nocích šila a šila, ale stejně jsem poptávku nedokázala naplnit.

Pro příště jsem tedy poučená a moc se těším na další ročník!

Zpět
.