Jak se nosí mikešky

Vloženo:26.7.2012 | Zobrazeno:10423x

Mikešky jsou moje vlastní „děťátko", takže se není čemu divit, že málokdo tuší, jak vypadají oblečené na nohách a jaká všechna kouzla s nimi lze dělat. Tedy přesněji, jak jimi lze okouzlit!


Ráda bych vám tedy pro ilustraci názorně ukázala, jak se mikešky nosí a k jakému oblečení je můžete použít jako zajímavý módní doplněk. Jak a k čemu nosit mikešky?

Ona je ale ta odpověď vlastně velmi jednoduchá: Mikešky si můžete vzít úplně ke všemu! Přesvědčte se na přiložených fotografiích sami.

K čemu nosit mikešky?


Mikešky v nohavicíchMikešky si například můžete obléci k džínám či jiným dlouhým kalhotám. K tomuto nošení se hodí všechny délky ponožek i krajky a je to nošení velmi rafinované a sexy. Kraječka totiž většinou není vidět za chůze nebo když stojíte na místě, ale pouze tehdy, když se nohavice trošku poodhrnou, takže například, když si sednete, dřepnete, dáte nohu přes nohu atd. 

Mám již vyzkoušené, že ačkoli se vám může zdát, že je takto vykukující krajka nenápadná a víte o ní jen vy, opak je pravdou. Snad proto, že opravdu není obvyklé, aby zpod okrajů nohavic vykukovalo ještě něco jiného, než boty, případně jen ponožky.

Mikešky v balerínkáchDalší způsob, jak mikešky nosit, jsou tříčtvrteční kalhoty nebo delší sukně. I tady se fantazii meze nekladou a můžete použít všechny délky ponožek i krajky. Krajka bude tentokrát vidět celá, takže pozornost upoutáte již za chůze, nikoli až poté, co si sednete.

Kotníkové ponožky působí méně okázale, protože kraječka „splyne" s botami, zatímco ponožky střední délky či klasické ponožky z vás rázem udělají módní experimentátorku. Přiznejme si upřímně, že ne každá si troufneme na to, abychom měly vysoké ponožky ke krátkým kalhotám či sukni. Ono je to spíše vnímáno jako módní faux-pas, ale když přidáte krajku, hned jste něco jako módní diva a "in" . Aspoň to je můj názor vyjádřený slovníkem oblíbených časopisů pro ženy:-)

Kotníkové mikeškyMikešky můžete samozřejmě nosit i ke kraťasům a sukním všech délek. Zde již záleží jen na vás a vaší odvaze, jak moc se chcete odvázat a ukázat.

Kotníkové ponožky váš model příjemně doladí - zvlášť pokud si dáte záležet na stylu a barevném ladění, takže například budete mít i jiný kousek oblečení sladěný s barvou krajky.

Zvolíte-li mikešky delší, například středně dlouhé ponožky, které nebudou končit těsně nad botami, musíte počítat s tím, že tento váš extravagantnější "look" nezůstane nepovšimnut. Takže je jen na vás, na co se cítíte a jak moc stojíte o to, aby si vás někdo všimnul.

Jaké botky zvolit?


Kromě délky nohavic či sukně hraje samozřejmě velkou - a možná dokonce zásadnější - roli obuv, kterou k mikeškám zvolíte.
I tady můžete nosit, co se vám zlíbí I tady můžete nosit, co se vám zlíbí, vůbec se nemusíte omezovat. Snad jen do žabek tu ponožku asi moc nenapěchujete.

Každopádně Mikešky v teniskáchmikešky vypadají krásně například v teniskách či sportovních botách.

Pokud do nich obléknete kotníčkovou verzi ponožek, krajka bude neokázale vykukovat z bot a doladí vám celkový dojem.

Zvolíte-li vyšší ponožky - střední či klasickou délku, pak bude vidět nejen krajka, ale i ponožka.

Kombinovat můžete kontrastní i nenápadné barvy, záleží samozřejmě na vás, čemu dáte přednost a jak moc se odvážete.

Mikešky v lodičkáchDalší vhodnou obuví jsou boty společenské, například balerínky nebo lodičky. A opět je na vás, na co si troufnete a jakou délku a barvu ponožky a krajky zvolíte.

Na mikešky neplatí klasický módní kód, módní policie by vás tedy neměla na ulici sebrat:-)

Pěkné mikešky v bílých, smetanových a béžových barvách si v chladnějších měsících může ke svatebním šatům klidně obléct i nevěsta!

Ne ponožkám do sandálků? Mikeškám ano!


Bílé mikeškyA protože žijeme v České republice, nemohu nezmínit také ten velmi často zmiňovaný módní trapas, který se jmenuje "ponožky do sandálků" a kterého se dopouštějí většinou muži.

My ženy jsme na tom lépe. Nejen, že mít pěkné ponožky v otevřených botách nikdy nebylo hodnoceno tak negativně (ale možná je to tím, že málokterá žena to kdy udělala:-), jako tomu bývá u mužů, ale dokonce - podržte se - se v posledních letech situace zcela obrátila!

Mikešky v otevřených botách na podpatkuI ti nejslavnější návrháři představují modely, v nichž hrají ponožky v páskových a jiných otevřených botách na podpatku prim.

A například v Japonsku či jiných asijských zemích jsou ponožky v otevřených botách celkem obvyklou součástí dámského oblečení.

To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, protože jsem to během mého pobytu v Japonsku viděla na vlastní oči. 

S mikeškami to máte ještě jednodušší, to totiž nejsou obyčejné ponožky!

Mikešky v otevřených botách na podpatkuPonožky s krajkou vypadají do vysokých otevřených bot na podpatku velmi efektně a romanticky i extravagantně zároveň.

Pokud si tedy troufáte, nebojte se vyrazit do ulic s mikeškami v pěkných botkách na podpatku.

Jistotu, že se za vámi kolemjdoucí budou ohlížet, máte téměř stoprocentní. A ještě k tomu vás boty nebudou dřít a nevrátíte se domů s bolavými puchýři na nohou, což tedy já osobně považuji za obrovskou výhodu!

Mikešky pro děti


Dětské mikeškyMoje mikešky jsou samozřejmě určeny také malým parádnicím, a to již od kolébky. 

Jedna má kamarádka, jejíž malá dcerka mikešky miluje, mi povídala, že když si je její holčička obleče, musí k nim mít nutně šatičky a tancuje v nich.

Další kamarádka si nechala vyrobit celou kolekci mikešek pro svou malou dcerušku a zasněně se rozplývala nad tím, jak v nich bude "sexy". No není to roztomilé? Obě holčičky dělají dětské modelky pro můj web, takže jakmile uvidíte dětské nožky v mikeškách, jsou jejich:-)

Mikešky pro nejmenšíVe svém e-shopu se dětem věnuji hodně a nabídku mikešek pro ně hodlám dále rozšiřovat. Pro miminka a děti do 5 let nabízím pouze klasické ponožky s kraječkou, protože si myslím, že kotníčkové ponožky by takto malým dětem zbytečně působily spoustu starostí.

Přibližně od pěti let si pak můžete pro děti zakoupit jak ponožky klasické, tak kotníčkové. Za zmínku také stojí dívčí podkolenky s krajkou, pro které se malé parádnice jistě nadchnou. A nabídka se bude rozšiřovat ještě o další sortimet, je tedy na co se těšit:-)

Další experimentování a způsoby nošení jsou jen na vás. Budu ráda, když vaše vlastní modely zdokumentujete a pošlete mi je na fotkách. Ty nejlepší vystavím na stránkách i na Facebooku.


Johanka MikešováZpět
.